Balony z nadrukiem a tradycyjne balony

Balony z nadrukiem
Balony z nadrukiem

Balony z nadrukiem to nowy sposób na wykorzystanie znanej od wielu lat dziecięcej zabawki. Nie wiele osób wie, że pierwowzory balonów wykonywane były z wnętrzności zwierząt spośród których najczęściej wykorzystywane były pęcherze. Być może stąd wziął się jego kształt, który znamy do dziś. W 1824 roku skonstruowany został pierwszy balon wykonany z gumy, a już dwadzieścia trzy lata później można było korzystać z modeli lateksowych. Jednak był to wynalazek który trafiał do elity. Masowo balony zaczęto produkować dopiero od 1930 roku. Stosunkowo niedawno bo czterdzieści cztery lata temu odkryto balony foliowe, dzięki którym mamy możliwość odwzorowania praktycznie każdego obrazu, czy to postaci z bajek, czy dowolnych roślin lub zwierząt.

Są one jednak o wiele droższe, ale za to bardziej wytrzymałe niż balony lateksowe. Historia balonów jest bardzo długa i zawiła, ale jedno jest pewne gdyby nie nasi genialni przodkowie nie moglibyśmy korzystać z balonów w tak wielu dziedzinach. Balony z nadrukiem reklamowym, zarówno te szybujące wysoko jak i te zupełnie zwyczajne pozwalają nam na tworzenie pięknych dekoracji. To, że na rynku istnieje tak bogaty wybór zarówno ich kształtów jak i kolorów jest wynikiem ludzkiej kreatywności i postępu.

Obecnie cieszą się one niezwykłą popularnością, ale nie tylko w sferze rozrywki. Bywa że balony wykorzystywane są w znacznie poważniejszych przypadkach na przykład w meteorologii, leczeniu, obronie wojskowej, a także jako transport. Balony z nadrukiem służące reklamie spotykane są jednak najczęściej. Towarzyszą nam na wszelkiego typu imprezach masowych, promocjach, degustacjach, czy festynach. Firmy drukując swoje logo na tych budzących powszechną sympatię kawałkach gumy lub lateksu chcą sprawić swoim klientom odrobinę przyjemności, bowiem każdy z nas czy to młodszy czy starszy ma słabość do tego wynalazku.

Balony swoją popularność w branży reklamowej zawdzięczają również cenie. Taki mały balonik napompowany zwykłym powietrzem i umieszczony na plastikowym patyczku jest obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych upominków promocyjnych.